ERASMUS ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI
Eklenme: 01-03-2012

Başvuru İşlemleri

Ege Üniversitesi 2012-2013 Erasmus Takvimini inceleyiniz.
Erasmus Öğrencisi Başvuru Formu istenen ek belgelerle birlikte son başvuru tarihine (13 Mart 2012) kadar Bölüm Koordinatörüne (Yrd. Doç. Dr. Ninel Alver) teslim ediniz.
Ege Üniversitesi’nin öğrenci ve öğretim elemanı değişimini içeren2012-2013 İkili Anlaşmaları ve Öğrenci Kontenjanları Ikili Sözlesmeler 2012-2013 Ögrenim Hareketliligi bölümünde yayınlanmaktadır ve başvuru formunuzda bu üniversiteler arasından tercih ettiklerinizi belirtmeniz istenmektedir.

Başvuru Kriterleri

Ege Üniversitesi öğrencisi olmak (lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencisi olabilir),
Üniversitedeki ilk yılını tamamlamış olmak
(birinci sınıf öğrencileri başvuru yaparak ikinci sınıfta programdan faydalanabilirler),
Ağırlıklı not ortalamasının 2,2/4,00 olması (lisans öğrencileri),
Ağırlıklı not ortalamasının 2,5/4,00 olması (lisansüstü öğrencileri),
Disiplin cezası almış olmak veya alttan dersi olması gibi sebepler öğrencinin Erasmus programından faydalanmasına engel değildir.
Daha önce Erasmus öğrenim hareketliliği faaliyetinden faydalanmamış olmak.
Isteyen ögrenciler hibe almaksizin Erasmus ögrencisi olabilirler. Hibesiz ögrenciler de diger basvurularla birlikte genel degerlendirmeye tabi tutulur, hibeli Erasmus ögrencileriyle ayni süreçten geçerler ve ikili sözlesme kontenjanlari dahilinde bu degisimden faydalanabilirler.
Önemli Not: Erasmus Öğrenim Hareketliliği Programı'ndan faydalanmak için başvuru yapan öğrenciler, Erasmus öğrencisi olarak seçildikleri takdirde aday olduklarını ve Ege Üniversitesi'ne verilen hibe miktarının Ulusal Ajans tarafından ilan edilmesinden sonra seçim sonuçlarının kesinlik kazanacağını kabul eder.